e-prasmju nedēļa Latvijā Get Online Week 2013 Digital Agenda for Europe

E-prasmju nedēļas jaunumi skolēniem un
skolotājiem

Nr.2.
2013. gada 28. februārī
 

Iepazīsties ar IKT profesijas noslēpumiem!


IKT karjeras diena

21. martā jau otro reizi E-prasmju nedēļas ietvaros Latvijā notiks IKT karjeras diena. Pasākuma mērķis ir dot iespēju 9. līdz 12. klašu skolēniem iepazīties ar IKT nozari saistīto profesiju noslēpumiem, apmeklējot ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām saistītos uzņēmumus un organizācijas. Būs iespējams gan sekot un iepazīties ar konkrētām profesijām un amatiem, gan uzzināt vairāk informācijas par karjeras iespējām semināru veidā. IKT karjeras dienas ietvaros tiks organizēti arī uzņēmumu izbraukumi uz skolām novadot lekcijas/stundas un  augstskolās – atvērto durvju dienas.

Skolēnus aicinām aktīvi sekot informācijai mājas lapā www.eprasmes.lv un reģistrēties IKT Karjeras dienās izmantojot tiešsaistes formu. Lūdzam reģistrēties dalībai IKT Karjeras dienās līdz 10. martam!


Atvērto durvju diena LU Datorikas fakultātē

20. martā, plkst. 12.30, LU Datorikas fakultātē (Raiņa bulvārī 19, 3.stāvā, 16.auditorijā) laipni aicināti visi tie, kas interesējas par datorikas studijām. Viesus uzrunās gan fakultātes dekāns, gan studiju programmu direktori. Par ārpus studiju aktivitātēm pastāstīs studentu pašpārvaldes pārstāvji. Būs iespēja doties ekskursijā un iepazīt fakultātes telpas. Datorikas fakultātes Atvērto durvju diena būs skatāma arī tiešraidē Latvijas Universitātes portālā www.lu.lv/tiesraide. Arī tie, kas nebūs ieradušies personīgi, varēs uzdot jautājums, iepriekš tos atsūtot pa e-pastu, vai uzdodot sociālajos tīklos.


Aicina Microsoft Latvia un Rīgas IT Demo centrs

22.martā, no plkst. 10.00 līdz plkst. 13.00, Microsoft Latvia sadarbībā ar IT Demo centru un Net-Safe Latvia neformālajā un interaktīvajā gaisotnē IT Demo centā, Valdemāra centra biroju ēkas 2.stāvā, uzņems 50 skolēnus, kuriem interesē tuvāk iepazīties ar IT Demo centra darbu, Latvijas IT nozares veiksmes stāstiem un ir vēlme paplašināt redzesloku par IKT rīkiem izglītībai, tostarp drošību internetā un riskiem darbā ar datoru.

Lūdzam, sekot līdzi informācijai mājas lapā, lai uzzinātu par pieteikšanos!


Programmatūras laboratorija

Aicinām 11.-12.klašu skolēnus, IKT Karjeras dienu laikā 21. marts - 22. marts apmeklēt vienu no vadošajiem Latvijas IT uzņēmumiem - "Exigen Services Latvia". Šeit top programmatūra un dažādi informācijas tehnoloģiju risinājumi klientiem, kuru vidū ir gan valsts iestādes, gan vadošie finanšu, apdrošināšanas telekomunikāciju un citu nozaru uzņēmumi Latvijā un pasaulē.

Lūdzam, sekot līdzi informācijai mājas lapā, lai uzzinātu par pieteikšanos!

Nāc un uzzini:

 • Kādi amati patiesībā slēpjas zem "IT" jomas un ko viņi dara?
 • Kā IT "produkts" top – no klienta idejas līdz reālajam izpildījumam?
 • Ko ar IT risinājumiem var izdarīt šodien un ko varēs izdarīt nākotnē?
 • Kas jādara, lai kļūtu par vienu no mums?

Citas mūsu aktivitātes jauniešiem meklē šeit: www.exigenservices.lv/karjera


Aicina Liepājas Universitātes Zinātnes un inovāciju parks

21.martā no plkst.12.00 līdz 16.00 nodibinājums "Liepājas Universitātes Zinātnes un inovāciju parks" aicina 9.-12.klašu skolēnus iepazīties ar tīmekļa lapas tapšanas procesu – no klienta pasūtījuma līdz produkta ieviešanai dzīvē. Būs gan lektora stāstījums, gan praktiska darbošanās web-projekta komandā kopā ar nodibinājuma darbiniekiem un universitātes studentiem un docētājiem. Katrs tiks aicināts izmēģināt web-dizainera, programmētāja, multimediju mākslinieka vai vienkārši vērotāja lomu nelielā projektā.

Lūdzam, sekot līdzi informācijai mājas lapā, lai uzzinātu par pieteikšanos!

Pasākuma norises vieta: Kr.Valdemāra ielā 4, 32.telpā, Liepājā.


FMS aicina jauniešus iepazīties ar karjeras iespējām IT nozarē

IKT Karjeras dienā 21.martā FMS aicina 9-12.klašu skolēnus apmeklēt uzņēmumu un iepazīties ar karjeras iespējām IT nozarē, kā arī gūt priekšstatu, kā norit ikdiena IT uzņēmumā.

IKT Karjeras dienas pirmajā daļā, pl.9.00-11.00 skolēniem piedāvāsim iespēju noklausīties FMS pārstāvju vadītu lekciju programmu:

 • Cilvēki un darbs IT nozarē | Māra Pretkalniņa, FMS izstrādes vadītāja
Darbs IT nozarē ir dinamisks un daudzveidīgs un nebūt nebeidzas ar programmēšanu vai sistēmu administrēšanu, ar ko nereti vispirmām kārtām asociē IT uzņēmumu darbinieku ikdienu. IKT karjeras dienā skolēniem atklāsim darba satura un iespēju daudzveidību, ko paver IT nozare, kā arī pastāstīsim, kādiem cilvēku tipiem piemērotas dažādas nozares darba specifikas.
 
• E- iespējas tiem, kas mācās | Aldis Ērglis, FMS Pārdošanas un mārketinga vadītājs, Silvija Avota, FMS Klientu atbalsta vadītāja
Augstāko izglītību šobrīd var iegūt ne tikai klātienē, apmeklējot augstskolu, bet arī studējot on-line. Lekcijā stāstīsim par e-izglītības nozīmi, dalīsimies pieredzē par tās priekšrocībām un trūkumiem, tāpat arī apskatīsim, kādas ir e-studiju iespējas tiem, kas vēlas studēt IT.

Lūdzam, sekot līdzi informācijai mājas lapā, lai uzzinātu par pieteikšanos!


Accenture pārstāvji ir gatavi apmeklēt Jūsu skolu

Starptautisks IT nozares uzņēmuma Accenture speciālisti ir gatavi apmeklēt Jūsu skolu un pastāstīt skolēniem par IKT profesijas noslēpumiem. Accenture ir globāls konsultāciju, tehnoloģiju servisu un ārpakalpojumu uzņēmums ar vairāk nekā 244 000 darbiniekiem visā pasaulē.

Ja vēlāties vairāk uzzināt par iespēju uzaicināt uzņēmuma pārstāvi uz Jūsu skolu, lūdzu, sūtiet e-pastu: linda.plesuma@accenture.comPiedalies vebināros un semināros un apgūsti jaunas IKT prasmes


Bezmaksas video veidošanas rīks un tā izmantošanas iespējas

Virtuālais seminārs, 20. marts, 14.00 - 15.00

E-prasmju nedēļas ietvaros, kā arī citu projektu ietvaros jauniešiem un skolēniem tiek organizēti dažādi video konkursi, Datorzinību centrs AS pasniedzēji iemācīs, cik vienkārši ir izveidot savu video.

Ja šī ir Jūsu pirmā Virtuālās Klases nodarbība, Jums ir neieciešams uzinstalēt datorā bezmaksas programmu Lyncattendee, skatīt šeit:
www.microsoft.com/lv-lv/download/details.aspx?id=15755

Lai piedalītos nodarbībā, noklikšķināt uz saiti: https://meet.emlka.lv/virtualaklase2/Q8G7DKLB
Virtuālā Klase atvērta: sākot no 13:30
Nodarbību vadīs: Brigita Lazdiņa un Līga Matveja- Vlasova
Vairāk informācijas par nodarbību saņemsiet rakstot uz e-pastu: liga@dzc.lv


Kā saturs veido saturu!

Virtuālais seminārs, 27. marts, 15:00- 16:00

Nodarbību vadīs: Gints Kronbergs un Edgars Kuzmans, 3K MANAGEMENT

• Kas veido katra aizraujoša video un laba stāsta saturu?
• Kas ir saturs?
• Vai tā veidošana ir pragmatisks, sistemātisks un iepriekš izplānots process?
• Vai radoša nejaušība un apstākļu sakritība?
• Varbūt abi kopā?

Stāsta ietvaros mēģināsim rast atbildi uz šiem un citiem, ar aizraujoša un interesanta stāsta veidošanu saistītiem jautājumiem. Kopīgi papētot kā to ir darījuši, nu jau par pasaules mēroga ikonām kļuvuši “stāstnieki", kā arī daloties ar personīgo pieredzi un 3K MANAGEMENT redzējumu satura veidošanas jautājumos.

Ja šī ir Jūsu pirmā Virtuālās Klases nodarbība, Jums ir neieciešams uzinstalēt datorā bezmaksas programmu Lyncattendee, skatīt šeit: www.microsoft.com/lv-lv/download/details.aspx?id=15755

Lai piedalītos nodarbībā, noklikšķināt uz saiti: https://meet.emlka.lv/virtualaklase2/6P8T8JWJ

Virtuālā Klase atvērta: sākot no 14:30.

Vairāk informācijas par nodarbību saņemsiet rakstot uz e-pastu: liga@dzc.lv


Interneta Mārketinga Asociācijas tiešsaistes vebinārs - Modernā patērētāju paradumi un mobilā mārketinga attīstības tendences

20.03.2013. plkst. 13:00

Vēl pirms 10 gadiem mēs informāciju meklējām un lēmumu pieņēmām veikalā pie letes. Šodien ikviens no mums pārbauda daudzus informatīvos resursus pirms lēmuma pieņemšanas par kādas preces vai pakalpojuma iegādi. Portatīvajos datoros informāciju meklējam Google, lasām komentārus, pētām piedāvājumus, prasām draugu viedokļus, ietekmējamies no TV un Radio reklāmām, sastrēgumos un sabiedriskajos transportos lasām informāciju mobilajā tālrunī. Informācija, Informācija, Informācija.

Tādēļ  20.marta  tiešsaistes  vebinārā IMA pārstāvji kopā ar Google AdWords Latvijas komandas speciālistiem no Dublinas pārrunāsim par modernā patērētāja lēmuma pieņemšanas paradumiem un mobilā mārketinga lomu sarežģītajā lēmuma pieņemšanas procesā.

Saite uz vebināru būs pieejama mājas lapā www.eprasmes.lv


Seko līdzi diskusijai par jauniešu IKT profesijas izvēli

Aicinām skolotājus un skolēnus aktīvi sekot līdzi diskusijai par jauniešu IKT profesijas izvēli. Diskusija notiks 18. martā no plkst. 14:00 – 16:00 no ES mājas (Aspazijas bulvāris 28) un tiks pārraidīta tiešraidē mājas lapā www.eprasmes.lv

Diskusijā paredzēts stāstīt par jauniešu IKT zināšanu pilnveidi un iesaisti darba tirgū, jaunieši tiks informēti par jauno e-pakalpojumu "Vienotā pieteikšanās augstskolās", kā arī IKT nozares profesionāļi, jauniešu organizācijas un paši jaunieši diskutēs par IKT nozīmi profesijas izvēlē.


Jauniešu IKT zināšanu pilnveide un iesaiste darba tirgū

Aicinām sekot līdzi tiešsaistes prezentācijai "Jauniešu IKT zināšanu pilnveide un iesaiste darba tirgū", kurā Datorzinību centra valdes priekšsēdētājs A. Ķikāns pastāstīs par pieredzi, kuru guvis 2 gadu laikā atbalstos konkursu "Jaunai profesionālis 2013" IKT nozarē, kurā piedalās profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no visiem Latvijas reģioniem. Prezentācijā iekļausim audzēkņu pieredzes stāstus, ko viņi ir ieguvuši piedaloties šajā konkursā un kā tas ir palīdzējis iegūt darbu.

Prezentācijai būs iespējams sekot līdzi tiešsaistē www.eprasmes.lv mājas lapā no plkst. 14:00 – 14:15, tiks pārraidīta tiešraidē no ES Mājas (Aspazijas bulvāris 28).


Virtuālās Klases apmācības pedagogiem

Datorzinību centrs pastāstīs par jaunākajiem projektiem, kurus realizē sadarbībā ar portālu Skolotājs.lv un Microsoft Latvija SIA un tie ir- konkurss "Skolotāja e-Lāde 2013", kur pastāstīs par interesantākajiem darbiem un jaunākajām tendencēm pedagogu elektroniskajos mācību materiālos un Virtuālās Klases apmācību programmu pedagogiem, kur noskaidrosim interesantākās nodarbību tēmas un skolotāju ieguvumi, piedaloties šajās apmācībās.

Vebināram būs iespējams sekot tiešraidē mājas lapā www.eprasmes.lv no plkst. 13:00 – 13:15, kas tiks pārraidīta no Rīgas IT Demo centra.


Karšu Pārlūka pielietošanas iespējas skolēniem un skolotājiem

Karšu Pārlūks (KP) palīdzēs ielūkoties jebkurā Latvijas vietā, izmantojot dažādas Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras (LĢIA) uzturētās kartes un informāciju. Tas ir digitāls Latvijas karšu ceļvedis dažādos mērogos. KP var skatīt Latvijas Digitālo virsmas modeli, ir vietvārdu meklēšanas, attālumu un laukumu mērīšanas, koordinātu noteikšanas un meklēšanas iespējas u.t.t.

2013.gadā ir vairāki jauninājumi - KP ir papildināts ar karšu leģendām un iespēju mainīt karšu slāņu sistēmu; iespējams lejupielādēt un pievienot savus GPS maršrutus; iespējams pievienot grafisko objektu pēc ievadītajām vai iekopētajām koordinātām un noteikt objekta laukumu, kā arī veidot savu koordinātu tīklu.

Skolēniem, skolotājiem un citiem interesentiem 21.martā plkst. 11.00 Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 155/1 - 320 telpā LĢIA rīkos semināru – Karšu Pārlūka pielietošanas iespējas. Lai piedalītos seminārā jāpiesakās līdz 13.martam rakstot uz e-pastu: andra.zubko@lgia.gov.lv


Pirmie soļi programmēšanā

18.martā no plkst. 14.00 - 15.30 Liepājas Universitāte aicina 4.-6.klašu skolēnus apgūt pirmās iemaņas programmēšanā, izmantojot vizuālo programmēšanas valodu Scratch. Šīs valodas līdzekļi ļauj veidot gan vienkāršas animācijas, gan sarežģītas spēles, vienlaikus gūstot izpratni par algoritmiem un apgūstot pirmās programmēšanas prasmes.

Semināram lūdzam iepriekš pieteikties vietnē skola.liepu.lv

Nodarbības norises vieta: Kr.Valdemāra ielā 4, 30.telpā, Liepājā.


Programmēšana un roboti

19.martā no plkst.14.00 līdz 15.30 Liepājas Universitāte aicina 7.-10.klašu skolēnus uz robotu "apmācības" nodarbību. Tās laikā dalībniekiem būs iespēja uzrakstīt programmu robota darbības kontrolei un izmēģināt to uz Mindstorms NXT 2.0 robota.

Semināram lūdzam iepriekš pieteikties vietnē skola.liepu.lv

Nodarbības norises vieta: Kr.Valdemāra ielā 4, 30.telpā, Liepājā.Piedalies konkursos un apliecini savas zināšanas!


Sertificējiet savas datorprasmes un iegūstiet e-Guardian sertifikātu

Aicinām skolotājus un bibliotekārus E-prasmju nedēļas 2013 laikā no 18 . marta līdz 24. martam izpildīt e-Guardian www.ecdl.lv/eguardtest. Barometrs ir pašnovērtēšanas tiešsaistes rīks, ko varat izmangot jebkurā vietā , kur pieejams internets un saņemt rezultātus savā e-pastā! e-GUARDIAN barometra 35 jautājumu tests aizņem vien 15 minūtes, tas ir sadalīts 3 daļās: privātums un datu aizsardzības zināšanas, internets un e-pasta prasmes, sociālo tīklu izmantošana.

Latvijas Informācijas un komunikācijas asociācija apbalvos 50 labākos skolotājus un bibliotekārus barometra testa kārtotājus (pēc rezultātiem). Dāvanā saņemsiet bezmaksas e-Guardian testu karti.

Tā ir iespēja nokārtojot e-Guardian testu, oficiāli apliecināt savas prasmes IKT un interneta drošības jomā un iegūt visā Eiropā atzītu ECDL atbalstītu e-Guardian sertifikātu.

Vairāk informācijas par konkursu pieejama mājas lapā!

Konkurss ir spēkā tikai E-prasmju nedēļas 2013 laikā no 18. – 24. martam!


Iegādājies ECDL karti par simbolisku cenu tikai E-prasmju nedēļas laikā

E-prasmju nedēļas 2013 laikā LIKTA izsludina akciju "Iegūsti ECDL karti tikai par 5 latiem".

Eiropas datorprasmes sertifikāts ir pasaulē lielākā datorprasmju sertificēšanas programma, kas ir izplatīta vairāk nekā 148 pasaules valstīs. Šādus sertifikātus ieguvuši jau vairāk kā 9 miljoni cilvēku visā pasaulē. Visaptverošs Eiropas datorprasmes sertifikāta programmas mērķis ir uzlabot zināšanu līmeni par informācijas tehnoloģiju, paaugstināt prasmi personālo datoru lietošanā un parastāko datoru lietotņu izmantošanā kā Eiropā, tā visā pasaulē.

Šīs akcijas ietvaros no 2013. gada 18. marta līdz 24. martam ir iespēja iegādāties ECDL sertifikācijas karti par 5 latiem.

Trīs gadu laikā no kartes reģistrācijas brīža varēsiet nokārtot visus 7 ECDL moduļus (Mācību programmas versija 5.0) jebkurā no ECDL testēšanas centriem Latvijā un saņemt Eiropas datorprasmes sertifikātu.

Lai uzzinātu vairāk par Eiropas datorprasmju sertifikāciju, sekojiet www.ecdl.lv

Konkurss ir spēkā tikai E-prasmju nedēļas 2013 laikā no 18. – 24. martam!


Skillage tests: vai Tu esi gatavs darbam?

E-prasmju nedēļas ietvaros LIKTA aicina skolēnus un jauniešiem novērtēt savu gatavību darba tirgum, izmantojot jaunu tiešsaistes rīku "Skillage – Vai Tu esi gatavs darbam?".

Šis rīks palīdzēs novērtēt izpratni par IKT tehnoloģiju lietošanu darba vidē un sniegt atbildes kādas prasmes būtu nepieciešams papildināt. Skillage testu ir izstrādājusi Telecentre - Europe asociācija un E-prasmju nedēļas laikā savas zināšanas pārbaudīs jaunieši daudzās Eiropas valstīs.

Izpildot testu, Jūs saņemsiet Skillage paziņojumu, kuru varēsiet uzrādīt savam potenciālajam darba devējam. Ar tiešsaistes rīka rezultātiem Jums būs iespēja dalīties tādos sociālajos tīklos kā Facebook un Twitter.

10 labākie skolēni no skolām visā Latvijā un 10 labāki jaunieši, kas novērtēs sevi ar Skillage NVA filiālēs visā Latvijā, saņems pārsteiguma balvas.

Konkurss ir spēkā tikai E-prasmju nedēļas 2013 laikā no 18. – 24. martam!

Latvijas jauniešiem tiešsaistes rīks pieejams latviešu un angļu valodā.

Izmēģiniet savas zināšanas testā! www.skillage.eu


Konkurss "Kā es redzu elektronisku valsts pārvaldi?"

Gatavojoties E-prasmju nedēļai,  VARAM aicinās 6.-12.klašu skolēnus piedalīties zīmējumu konkursā "Kā es redzu elektronisku valsts pārvaldi?", lai rosinātu viņus iepazīties ar valsts un pašvaldības iestāžu piedāvātajiem e-pakalpojumiem un e-iespējām. Skolēni zīmējumus varēs noformēt kā stāstu vai logo, atspoguļojot e-pakalpojumus. Labākais darbs tiks izmantots kā ilustrācija, noformējot bukletus un citus informatīvos materiālus.

Konkurss norisināsies no 4. marta līdz 22. martam.


Zināšanu tests "Es - elektroniskā vidē"

Savukārt 8.-12.klašu skolēniem būs iespējams VARAM mājas lapā aizpildīt zināšanu testu "Es - elektroniskā vidē". Ar šī testa palīdzību skolēniem tiks sniegta iespēja paplašināt savas zināšanas un izpratni par valsts un pašvaldību piedāvātajiem e-pakalpojumiem un to pielietošanu gan pašu, gan vecāku vai radinieku saziņai ar valsts pārvaldes iestādēm.

Zināšanu tests skolēniem būs pieejams no 4. marta līdz 22. martam. Sekojiet līdzi informācijai www.varam.gov.lv mājas lapā.


Stāstu konkurss "Mana pieredze izmantojot e-pakalpojumus"

Lai veicinātu arī iedzīvotāju zināšanas un izpratni par valsts un pašvaldību piedāvātajiem e-pakalpojumiem un to pielietošanu saziņai ar valsts un pašvaldību iestādēm, VARAM aicinās iedzīvotājus piedalīties stāstu konkursā "Mana pieredze izmantojot e-pakalpojumus". Ar šī konkursa palīdzību iedzīvotāji tiks aicināti izpētīt šobrīd pieejamos e-pakalpojumus, kā arī dalīties savā līdzšinējā pieredzē par e-pakalpojumu lietošanu.

Konkurss norisināsies no 4. marta līdz 22. martam.


Tildes Birojs aicina pārbaudīt latviešu valodas zināšanas

Cik labi mēs zinām latviešu valodas gramatiku? Vai pareizi ir "zinām latviešu valodas gramatiku" vai "zinām latviešu valodas gramatiku"?

Pārbaudi savas latviešu valodas gramatikas zināšanas, aizpildot testu www.tilde.lv/zinasanu-parbaude. Atbildi uz 10 jautājumiem, izvēloties kādu no piedāvātajiem atbilžu variantiem. Ja saņemsi augstāko novērtējumu (10), varēsi reģistrēties izlozei un, iespējams, laimēt balvu - Tildes Biroju mājai!


Atvērto durvju dienas un konkurss portālā letonika.lv

Letonika.lv (www.letonika.lv) ir uzticams ceļvedis Latvijas kultūrā un vēsturē un izcils informācijas avots par dabu, valodu un literatūru. Iepriecinot mūsu lasītājus, visu nedēļu portāls būs atvērts un pieejams ikvienam bez maksas — sekojiet līdzi jaunumiem portālā.

Kā katru gadu arī šogad letonika.lv piedalās E-prasmju nedēļā ar interesantu aktivitāti. Konkurss letonika.lv lasītājiem tiek rīkots sadarbībā ar Kultūras informācijas sistēmu centru, un tas būs aizraujošs visu vecumu bibliotēku apmeklētājiem — kā skolēniem, tā vecāka gadagājuma ļaudīm.

Informācija par konkursu būs pieejama mājas lapā www.letonika.lv


Konkurss "Runājošās pasakas"  un aktivitāte jaunākajiem E-prasmju nedēļas dalībniekiem

Viens no jaunākajiem sabiedrības Tilde projektiem ir tapis sadarbībā ar Jūrmalas Alternatīvo skolu — digitāls mācību līdzeklis valodu un sociālo zinību apguvei pirmsskolas vecuma bērniem un sākumskolas skolēniem “Runājošās pasakas" http://pasakas.letonika.lv. Pasakas paver ikvienam jaunu iespēju, kā apgūt angļu, latviešu un krievu valodu, un rosina domāt par tajās paustajām vērtībām.

E-prasmju nedēļas laikā visi interesenti ir aicināti izmēģināt spēkus Runājošo pasaku uzdevumos un rakstīt savas virtuālās esejas, par paveikto saņemot diplomus. Darbus gaidīsim pa e-pastu: letonika@tilde.lv. Žūrija izvērtēs saņemtās esejas un3 labāko darbu autoriem piešķirs balvas.


"E-vide un iespējas skolas vecuma bērniem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā"

Periodikas portāls www.periodika.lv, paver skolēniem dažādas iespējas:

• veikt pētnieciskos projektus,
• veidot savas dzimtas ciltskoku,
• uzzināt interesantus un neatklātus vēstures faktus no gandrīz gadsimtu vecu laikrakstu lappusēm,
• pētīt un izzināt sava novada vēsturi.

Iespēja skolēniem iepazīt un izzināt šos resursus, par interesantākajiem un aizraujošākajiem atradumiem informēt LNB un piedalīties konkursā "Mans interesantākais atradums" un iegūt iespēju visai klasei doties aizraujošā ekskursijā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku un iepazīties ar skenēšanas procesiem un unikālajām tehnoloģijām.

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina skolēnus un skolotājus sekot līdzi tiešraide 19. martā no Rīgas IT Demo centra plkst. 11:10 – 11:30, lai uzzinātu vairāk par Latvijas Nacionālās bibliotēkas piedāvātajām iespējām.


Nākošajā ziņu izlaidumā plānota informācija par E-prasmju nedēļas aktivitātēm Latvijas reģionos. Lūdzam sekojiet informācijai mājas lapā www.eprasmes.lv


Par e-prasmju nedēļas partneriem:


Nacionālie koordinatori Latvijā:

Galvenie partneri:


Latvijas nacionālie partneri:

 LR Izglītības un Zinātnes ministrija;
 LR Ekonomikas ministrija;
 LR Ārlietu ministrija;
 LR Labklājības ministrija;
 LR Tieslietu ministrija;
 LR Zemkopības ministrija;
 LR Satiksmes ministrija;
 LR Finanšu ministrija;
 v/a Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra;
 Valsts Ieņēmumu dienests;
 LR Uzņēmumu reģistrs;
 Nodarbinātības valsts aģentūra;
 Valsts reģionālās attīstības aģentūra;
 Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra;
 Kultūras informācijas sistēmu centrs;
 VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs;
 Izglītības kvalitātes valsts dienests;
 Valsts izglītības satura centrs;
 Patērētāju tiesību aizsardzības centrs;
 Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde;
 VSIA Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs;
 VAS Ceļu satiksmes drošības direkcija;
 VAS Latvijas Valsts ceļi;
 v/a Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra;
 Nacionālais veselības dienests;
 Veselības inspekcija;
 Lauksaimniecības datu centrs;
 Lauku atbalsta dienests;
 Dabas aizsardzības pārvalde;
 Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija;
 Valsts zemes dienests;
 Valsts vides dienests;
 Vides pārraudzības valsts birojs.

Nozaru partneri:

 Baltijas Datoru akadēmija, SIA
 CERT.lv
 Datorzinību centrs, A/S
 Exigen ServicesLatvia, A/S
 Inbox.lv
 Interneta mārketinga asociācija;
 Latvijas Mobilais telefons, SIA
 Latvijas Universitātes Datorikas fakultāte;
 Microsoft Latvia, SIA
 Net-SafeLatvia Drošāka interneta centrs;
 Rīgas IT Demo centrs
 Lursoft, SIA
 Tilde, SIA
 Swedbank, SIA

Informatīvie partneri:

 www.nra.lv
 www.esmaja.lv
 www.skolotajs.lv
 www.1188.lv
 www.inbox.lv

Reģionālie partneri: pašvaldības, pašvaldību organizācijas un citas organizācijas Latvijas novados. Ar reģionālajiem partneriem iespējams iepazīties e-prasmju nedēļās Digitālajā kartēŠis ir LIKTA jaunumu e-pasts.
Ja turpmāk nevēlaties saņemt jaunumus, atbildiet uz šo e-pastu, Subject laukā ierakstot 'Atsakos'.
Ar cieņu Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija.